Čechy: Protestní hladovkou v Praze praktikující upozorňovali na odebírání orgánů v čínských táborech smrti

V historickém jádru Prahy 22. dubna 2006 proběhla protestní hladovka. Praktikující z celé České republiky takto chtěli poukázat na existenci čínských táborů smrti, kde jsou lidem věnujícím se Falun Gongu v Číně ještě z živých těl odebírány jejich orgány. Ty jsou pak se ziskem prodány a použity k transplantacím. V Praze se během sobotního dne zastavovaly stovky turistů, aby podpisem pod petici v anglickém či českém jazyce vyjádřili podporu a společně s námi volali po zahájení vyšetřování. Celkem se podepsalo 447 lidí.

Simulace vybírání orgánů Kolemjdoucí překvapeně pozorují

Součástí petiční akce pak byly simulované operace, které jen částečně mohly přiblížit to, co se právě teď v táborech děje. Kolemjdoucí byli šokováni, mnozí považovali koncentrační tábory za něco, co je už dávno minulostí. Hrůzným faktům lze z perspektivy člověka žijícího v západním světě jen stěží uvěřit. Lidé reagovali buď slovy podpory či okamžitě přistoupili k petičnímu stolku a alespoň podpisem vyjádřili svůj postoj. Už se téměř neobjevila otázka, proč právě jim - následovníkům Falun Gongu - jsou orgány odebírány. Spíše lidé nevěřícně kroutili hlavou a ptali se, jak jen to je možné, že k tomu dochází. "Operační stůl" přitáhl pozornost nejenom turistů, ale i médií. Praktikující informovali přítomné novináře (Lidové noviny, ČTK, NTDTV) o odebírání orgánů v čínských táborech smrti. Také reportérka z Českého rozhlasu, Radiožurnálu, nás po telefonu požádala o rozhovor, aby jeho nahrávku mohla zařadit do vysílání.

Protestní hladovka Rodávání informačních materiálů

Kolemjdoucí podepisuje petici Lidé čtou plakáty

Jistý Číňan žijící v Mnichově požádal - pro svou přítelkyni - o leták v japonštině. On už o Falun Gongu věděl, protože řada jeho přátel se praxi věnuje. Postarší manželský pár z Maďarska si po přečtení letáku a poté, co shlédli ukázky cvičení, vzali více materiálů vysvětlujících principy Falun Gongu, aby je pak předali svým známým. Muž, který vyjádřil podporu slovně: "Bravo!", leták dostal už v minulosti ve své rodné zemi. Odpoledne se přišla zeptat paní z Prahy na počet podpisů, ona sama petici podepsala již ráno.

Soucítění s lidmi, kteří trpí, je něco, co je přirozeným projevem lidských bytostí. Všichni určitě v různých etapách či životních situacích jsme se s tímto setkali. Někdy se nám stává, že na projev lidské solidarity na chvíli zapomeneme. Když si ale uvědomíme, že v situaci, ve které se právě teď nacházejí praktikující Falun Gongu, se můžeme ocitnout i my a to třeba hned zítra, pak jsme i schopni si utrpení druhých představit a nechat promluvit své srdce. Pomáháme tím nejenom těmto lidem. Pomáháme tím totiž i sobě. Podle starých Číňanů jsou všechny dobré skutky odměněny a zlé činy se naopak setkají s odplatou.

V Číně existuje několik táborů smrti. Paralelou k tomu, co se odehrává v Číně, je snad jen Osvětim, kde zahynuly tisíce Židů během 2. světové války. Praktikující Falun Gongu na tyto zprávy reagovali okamžitě a v mnoha zemích světa v současnosti probíhají petiční akce. Archy s peticemi budou posléze předány nejvyšším vládním představitelům a hlavám států.

Níže přinášíme text petice, kterou je možné do 15. května v elektronické podobě "podepsat" na webových stránkách www.falungong.cz.

My, níže podepsaní, chceme upozornit pana prezidenta a premiéra České republiky na zločiny odebírání orgánů praktikujícím Falun Gongu v tajných koncentračních a pracovních táborech v Číně.

Naléhavě žádáme pana prezidenta a premiéra, aby vyzvali čínské představitele k okamžitému propuštění všech praktikujících Falun Gongu a k tomu, aby umožnili OSN a dalším organizacím na ochranu lidských práv přístup do všech pracovních táborů a zařízení, kde jsou drženi praktikující Falun Gongu a vězni svědomí, pro nezávislé, skutečné vyšetřování těchto zločinů.


Můžete tisknout a rozšiřovat všechny články publikované na Clearharmony a jejich obsah, ale uvádějte prosím zdroj.