Čechy: Učitelka Střední pedagogické školy v Berouně pozvala praktikující Falun Gongu do hodiny občanské nauky

Ve středu 19. dubna 2006 praktikující Falun Gongu již podruhé navštívili Střední pedagogickou školu v Berouně, kde v rámci občanské nauky seznámili studentky 3. ročníku s pronásledováním Falun Gongu čínským režimem.

Koncem roku 2005 lidé praktikující metodu Falun Gong uspořádali v Berouně shromáždění, kde upozorňovali kolemjdoucí na nemilosrdné pronásledování, kterému již téměř 7 let čelí jejich spolupraktikující v Číně. Jednou z kolemjdoucích byla i učitelka Střední pedagogické školy v Berouně. Když jí praktikující podávala letáček, učitelka řekla, že o pronásledování Falun Gongu již ví a zeptala se, zda bychom mohli znovu přijít k ní do hodiny udělat seminář. Samozřejmě jsme slíbili, že přijdeme.

Hodinu jsme zahájili vyprávěním o tom, co je Falun Gong a vysvětlili jsme, proč ho komunistický režim v Číně pronásleduje. Poté budoucí maturantky shlédly film „Výzva Číně, výzva světu“. Dívky se velmi zajímaly o situaci lidských práv, a tak jsme bez váhání rozvedli diskusi o existenci koncentračních táborů, které byly v Číně založeny speciálně na zadržování praktikujících Falun Gongu. Tyto tábory byly založeny v bezprostřední blízkosti nemocnic a praktikujícím jsou tam zaživa s použitím jen malého množství anestetika odebírány orgány. Lékaři některých čínských nemocnic dokonce přiznali, že orgány, které mohou nabídnout k transplantaci, jsou od praktikujících Falun Gongu a v současné době mohou poskytnout vhodný orgán během několika dnů.

Z tváře dívek bylo vidět rozrušení a odpor, když jsme hovořili o neuvěřitelném utrpení, které jsou nuceni snášet lidé v Číně za to, že se nechtějí vzdát své víry v dobro Falun Gongu. Mnohokrát jsme zaslechli větu: „To je hrozný...“ Přesto byla nálada uvolněná a příjemná, všechny pozorně poslouchaly a živě reagovaly. Studentky se chtěly dozvědět více o metodě Falun Gong. Ptaly se na její původ a historii, principy i učení. Zbyl čas i na to, abychom krátce předvedli cvičení. Všechny se podepsaly pod petici, ve které se žádá o vyšetřování zločinů odebírání orgánů v Číně nezávislou organizací.

Všimli jsme si, že nástěnka na školní chodbě připomínala děsivou historii nacistického koncentračního tábora Terezín, která přinesla lidstvu poučení a varování. Doufáme, že poučení z této krvavé historie je dostatečné na to, aby lidé brali vážně zprávy o koncentračních táborech Čínské komunistické strany a důrazně tyto tábory odsoudili.

Můžete tisknout a rozšiřovat všechny články publikované na Clearharmony a jejich obsah, ale uvádějte prosím zdroj.