Čechy/Brno: Účastníci Protestfestu se měli možnost dozvědět o tajných koncentračních táborech v Číně

Poslední květnovou sobotu se několik praktikujících Falun Gongu zúčastnilo streetparty, konající se v centru Brna, jež byla součástí týdenní akce nesoucí název Protestfest.

Základní myšlenkou festivalu je vrátit život na veřejná prostranství, do ulic, parků či na náměstí a dát tak lidem prostor na otevřenou diskusi o problémech, které vnímají jako celospolečenské. Zastoupení zde měli aktivisté, kteří se angažují v oblasti lidských práv, ekologie nebo práv zvířat, i příznivci různých forem alternativní kultury.

U stolku Falun Gongu se bylo možno informovat o zločinech páchaných na lidech učících se toto meditační cvičení v Číně, které probíhají pod vedením tamější komunistické strany. Lidé se tak mohli dozvědět např. o násilném odebírání orgánů vězněným praktikujícím Falun Gongu. Tito lidé jsou ihned po těchto zákrocích vhazováni do kremačních pecí, aby se zakryly jakékoliv důkazy. Účastníci Protestfestu tak mohli podepsat petici žádající našeho pana prezidenta a premiéra, aby vyzvali vedení ČLR k ukončení tohoto brutálního pronásledování.

Na akci vládla příjemná atmosféra odpolední siesty, nikdo neměl naspěch a většině účastníků nebyla otázka lidských práv lhostejná, a tak podpisy přibývaly a věc perzekuce Falun Gongu v Číně se vcelku podrobně rozebrala. Lidé se mohli dozvědět celou historii pronásledování Falun Gongu v Číně, o jeho zákazu v roce 1999 tehdejším komunistickým vůdcem Ťiang-ce Minem, o všemožných způsobech pronásledování, včetně propagandy vedenou médii pod kontrolou čínské komunistické strany, ale také o úctyhodné odvaze, kterou čínští praktikující projevují, aby riskujíce svoji svobodu i život objasnili svým spoluobčanům pravdu o Falun Gongu a jeho pronásledování.

Při podepisování sice někteří lidé projevovali skepsi vůči myšlence, že naši vládní představitelé budou volit raději lidský život než zisk a zasadí se za ukončení této nesmyslné perzekuce, vesměs však souhlasili, že je třeba vyjádřit svůj postoj .

Děkujeme pořadatelům Protestfestu i všem, kteří nás podpořili, ať už svým podpisem, nebo myšlenkou.

Můžete tisknout a rozšiřovat všechny články publikované na Clearharmony a jejich obsah, ale uvádějte prosím zdroj.